19:39 Yakshanba 12 Aprel 2026 (GMT+5)
“Tojikiston 2025 xorijiy davlatlar universitetlarining ikkinchi xalqaro festival-ko‘rgazmasi” o‘z ishini davom ettirmoqda va Xo‘jandda Toshkent to‘qimachilik va yengil sanoat institutining xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori I.Bulanov va xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i V.Lyamkina boshchiligidagi delegatsiya faol ishtirok etmoqda
TTYSI o‘zining istiqbolli ta'lim yo‘nalishlarini taqdim etadi va o‘z salohiyatini namoyish etadi. Dunyoning 12 davlatidan 80 dan ortiq yetakchi universitetlar vakillari va 200 dan ortiq ishtirokchilarni jamlagan tadbir oliy ta'lim sohasida xalqaro hamkorlikni mustahkamlash va kengaytirish uchun yangi imkoniyatlar ochmoqda.

The “Tajikistan 2025 Second International Festival-Exhibition of Foreign Universities” is currently underway, and the delegation of the Tashkent Institute of Textile and Light Industry, led by Vice-Rector for International Cooperation I.Bulanov and Head of the International Relations Department V.Lyamkina, is actively participating in the event held in Khujand.
TITLI is presenting its promising educational programs and showcasing its potential. The event, which has brought together representatives from over 80 leading universities from 12 countries and more than 200 participants, is opening up new opportunities for strengthening and expanding international cooperation in the field of higher education.