19:39 Yakshanba 12 Aprel 2026 (GMT+5)
“Tojikiston 2025 xorijiy davlatlar universitetlarining ikkinchi xalqaro festival-ko‘rgazmasi” o‘z ishini davom ettirmoqda va Xo‘jandda Toshkent to‘qimachilik va yengil sanoat institutining xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori I.Bulanov va xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i V.Lyamkina boshchiligidagi delegatsiya faol ishtirok etmoqda
TTYSI o‘zining istiqbolli ta'lim yo‘nalishlarini taqdim etadi va o‘z salohiyatini namoyish etadi. Dunyoning 12 davlatidan 80 dan ortiq yetakchi universitetlar vakillari va 200 dan ortiq ishtirokchilarni jamlagan tadbir oliy ta'lim sohasida xalqaro hamkorlikni mustahkamlash va kengaytirish uchun yangi imkoniyatlar ochmoqda.

ТИТЛП в Худжанде: новые горизонты международного сотрудничества!
"Второй международный Фестиваль-выставка университетов зарубежных стран Таджикистан 2025" продолжает свою работу, и делегация Ташкентского института текстильной и лёгкой промышленности, во главе с проректором по международному сотрудничеству И. Булановым и начальником отдела Международного сотрудничества В. Лямкиной, принимает активное участие в г. Худжанд!
ТИТЛП представляет свои перспективные направления обучения и демонстрирует свой потенциал. Мероприятие, собравшее представителей более 80 ведущих вузов из 12 стран мира и свыше 200 участников, открывает новые возможности для укрепления и расширения международного сотрудничества в сфере высшего образования.